Podle informací zveřejněných prostřednictvím ČTK, a i Dnes je evidentní, že v etiopských šicích dílnách se v současné době vyrábí oděvy značky H&M, Calvin Klein, Tommy Hilfiger a dalších velkých oděvních značek.
Podle studie a dostupných informací je jisté, že výdělky pracovníků v oděvním průmyslu v Etiopii jsou ještě nižší, než jsou výdělky stejně zaměstnaných lidí v okolních zemích, kde se díky levné pracovní síle vyrábí také velká část produkce světových společností.
Práce také upozornila na to, že údaje jsou většinou z velké průmyslové zóny, ve které pracuje v jižní Etiopii až 25 tisíc lidí.
V Bangladéši jsou měsíční mzdy takřka třikrát větší než v Etiopii. Zde měsíční mzda činí v přepočtu na naše koruny přibližně 2200 korun. Keňa je na tom ještě lépe, zde si dělník přinese domů v přepočtu 4800 korun měsíčně a v Číně jsou, i přes to, že je zde stále pro svět levná pracovní síla, mzdy za měsíc přibližně ve výši 7800 korun.
Podle všeho tedy musíme vyvodit závěr, že mladí dělníci naprosto nemůžou z takto nízkých mezd uživit nejen svoji rodinu, ale ani sebe. Existenční minimum je totiž podle agentury AP v této zemi rovno 110 dolarům, což by v přepočtu odpovídalo částce 2500 korun. To znamená, že minimální potřebnou částku pro jednoho vydělají místo za jeden měsíc, za čtyři měsíce. A to mluvíme o částce minimální, kde je částka na vedení důstojného života v této zemi, nevíme přesně.